برج های اسپری

۱۳۹۵/۱۲/۲۱

برج های اسپری
برج های اسپری، اسکرابرهای تر بسیار ساده و کم انرژی می باشند. در این اسکرابرها، جریان گاز مملو از ذرات برای اولین بار وارد محفظه می شود و در آنجا توسط نازل (دهانه) اسپری با قطرات مایع برخورد می کند. این اسکرابرها، همچنین به عنوان اسکرابرهای اسپری از پیش شکل گرفته شناخته شده اند زیرا مایع پیش از تماس با جریان گاز، به شکل قطرات در می آید. اندازه ی قطرات که توسط نازل های اسپری تولید شده، جهت به حداکثر رساندن تماس ذرات-مایع کنترل و در نتیجه، بهبود جمع آوری اسکرابر می شود.

 


انواع رایج محفظه های اسپری، برج های اسپری و برج های سیکلونیک می باشند. برج های اسپری، محفظه های استوانه ای یا مستطیل شکل هستند که می توان آن ها را به صورت افقی یا عمودی نصب کرد. در برج های عمودی، جریان گاز از طریق محفظه به سمت بالا جریان پیدا کرده و با مجموعه های متفاوتی از نازل های اسپری که قطرات ریز مایع را تولید می کنند، رو به رو می شوند. یک قطره گیر در بالای برج اسپری، قطرات ریز مایع و ذرات معلق مرطوب شده را از جریان خروجی گاز حذف می کند. مایع شستشو و ذرات معلق تر شده نیز از پایین برج به شکل آبکی تخلیه می شود. محفظه های افقی اسپری به همان شکل عمل می کنند، مگر زمانی که گاز به صورت افقی از داخل دستگاه جریان پیدا می کند. یک برج اسپری معمولی در تصویر شماره ۱ نشان داده شده است.
محفظه ی اسپری سیکلونیک مشابه یک برج اسپری با یک تفاوت عمده می باشد. جریان گاز به منظور تولید حرکت سیکلونیک در داخل محفظه وارد می شود. این حرکت منجر به سرعت بالا گاز، جداشدن موثرتر ذرات و قطرات ریز و بهره وری بالاتر مجموعه می شود. ورودی مماس یا turning vanes، از وسایل رایج برای القا یا تحریک حرکت سیکلونیک هستند.تصویر شماره ۲ نمونه ای از یک محفظه ی اسپری سیکلونیک را فراهم می کند.

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

پکینگ ,انواع پکینگ ,پکینگ برج خنک کننده ,برج ابارا ,نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده ,برج خنک کننده مدار بسته ,تولید برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبرگلاس ,قطعات برج خنک کننده  ,تعمیرات برج خنک کننده ,برج خنك كننده  ,طراحی برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,نازل برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاسی ,برج های خنک کن ,انواع برج خنک کن ,برج خنک کن  ,انواع برج خنک کننده  ,برج خنك كن ,برج خنک کننده آب ,برجهای خنک کن ,تولید برج خنک کننده ,خرید برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,تعمیرات برج خنک کننده ,طراحی برج خنک کننده ,انواع برج خنک کن ,قیمت برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاس, برج خنک کننده , خرید برج خنک کننده

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :