برج های خنک کننده ترکيبی (هیبریدی)

۱۳۹۵/۰۷/۰۲

برج های خنک کننده ترکيبی ابتکار صنعت ایرانیان (E.S.I Hybrid cooling tower) به طور کلی از اين گونه برجهای خنک کننده در مناطقي استفاده مي شود كه مشكل تامين آب وجود دارد و همچنين نياز به خنک کردن آب تا دمايی بيش از آنچه که در يک برج خنك كننده خشك صورت مي گيرد، باشد. اين نوع از سيستمهای خنک کننده خشک(غير تبخيری ) می باشند وعملکردآنها بستگی مستقيم به دمای محيط دارد.اساس کار اين گونه از برجها به اين صورت است كه ابتدا آب خنك گرم شده از درون مجموعه لوله ها عبور كرده و وارد قسمت خشک برج می گردد که دراينجا حرارت آب بوسيله يك فن مكنده كه درون فن استک برج قرار دارد، گرفته شده و به بيرون فرستاده می شود که به اين صورت خنک سازی اوليه انجام می گيرد. آب پس از عبور از بخش خشك توسط سيستم توزيع کننده وارد قسمت تر برج می گردد که در اين بخش بوسيله هواي ورودي از لوورها و توسط فرآيند تبخير باز هم خنك تر مي شود.

 

سپس هواي گرم شده در قسمت خشك به همراه بخار خارج شده از بخش تر توسط ساختار هذلولوی stack برج به بيرون كشيده مي شوند. بنابراين ملاحضه مي شود استفاده از سيستم هاي خنك كننده ترکيبی، معايب و نواقص اساسی سيستمهای تر و خشک را تا حدود زيادی بر طرف می نمايد. يکی از مشکلاتی که برای برجهای خنک کننده تر در آب و هوای سرد و مرطوب ايجاد می شود توليد ابر و مه در آنها می باشد، بنابراين با اضافه کردن يک قسمت خنک کننده خشک به اين سيستم ها مي توان بخار آب ناشي از كندانس را از آنها خارج نمود. همچنين يکی از مشکلاتی که برجهای خنک کننده خشک دچار آن می شوند، کاهش بازدهی آنها در آب و هوای گرم می باشد، لذا با اسپری کردن آب و ايجاد خنک سازی تبخيری دردماهای بالا، می توان بازدهی اينگونه سيستمها را افزايش داد.بنابراين ملاحظه می شود که ترکيب سيستمهای خنک کننده تر و خشک به بقای آب کمک می کند به طوريکه مصرف آب را در حدود ۲۰% در مقايسه با سيستمهای خنک کننده تر کاهش می دهد.

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

پکینگ ,انواع پکینگ ,پکینگ برج خنک کننده ,برج ابارا ,نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده ,برج خنک کننده مدار بسته ,تولید برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبرگلاس ,قطعات برج خنک کننده  ,تعمیرات برج خنک کننده ,برج خنك كننده  ,طراحی برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,نازل برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاسی ,برج های خنک کن ,انواع برج خنک کن ,برج خنک کن  ,انواع برج خنک کننده  ,برج خنك كن ,برج خنک کننده آب ,برجهای خنک کن ,تولید برج خنک کننده ,خرید برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,تعمیرات برج خنک کننده ,طراحی برج خنک کننده ,انواع برج خنک کن ,قیمت برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاس, برج خنک کننده , برج خنک کننده فایبرگلاس

 

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :