روش‌های تعیین بازدهی پنکه در برج خنک کننده

۱۳۹۶/۰۳/۲۸

. روش‌های تعیین بازدهی پنکه
الف- روش شرکت Hudson

آنالیز هزینه دایر کردن برج خنک کننده توسط کارشناسان مجرب نشان می‌دهد که شاخص بزرگ به مصرف انرژی الکتریکی در گرداندن پنکه برج مربوط می‌شود. لذا سازندگان عمده که فعالیت اختصاصی دارند با تحقیق و توسعه در جهت کاهش هزینه در این ارتباط به سرعت متغیر رانش پنکه رسیدند و در نتیجه کنترل کننده مناسب برای موتور پنکه ساخته‌اند که سیستم هیدرولیک گرداننده پنکه از آن جمله است.
۶- ۴٫ سیستم هیدرولیک گرداننده پنکه
در گذشته هوای خنک کننده توسط پنکه‌ای به حرکت در می‌آمد که چرهش آن را الکتروموتوری از طریق جعبه دنده کاهنده سرعت و شافت و کوپلینگ واجد انعطاف‌پذیر، تامین می‌کرد. در سال ۱۹۸۶ سیستم هیدرولیک گرداننده پنکه توسعه پیدا کرد و با آن شافت، کوپلینگ و جعبه دنده حذف گردید. در سیستم هیدرولیک، در سطح زمین نصب می‌شود و یک پمپ هیدرولیکی را می‌چرخاند. این پمپ هیدرولیکی یک موتور هیدرولیکی را به حرکت در می‌آورد و موتور پنکه برج را می‌گرداند.
این سیستم هیدرولیکی ایمنی بیشتری دارد چون الکتروموتور آن در زمین قرار دارد و شافت و جعبه دنده هم حذف شدند و لذا احتمال شکستن لمبه سقف نیست یا آتش‌سوزی ناشی از اتصال الکتریکی هم در پیش نمی‌باشد. اگر مسئله پیش‌بینی نشده‌ای اتفاق افتد، سیستم هیدرولیکی قبل از هر اتفاقی به طور خودکار خاموش می‌شود.
نگهداری سیستم هیدرولیکی راحت است چون فقط به تمیز و خنک نگهداشتن روغن هیدرولیک و کمی گریس نیاز دارد. گریسکاری هم از سمت بیرون عملی است، آن هم حتی وقتی که مجموعه در حال کار می‌باشد.
سیستم هیدرولیکی دارای بازدهی انرژی بیشتر از سیستم شافت و جعبه دنده است. الکتروموتورها در تمام برج‌ها برای ۱۰۰ درصد CFM حداکثر طراحی می‌گردند اما دمای تر طرح در ۲۰ درصد اوقات نیاز است. بنابراین در ۸۰ درصد اوقات پنکه با RPM ثابت هوای خنک کننده مازاد بر نیاز تولید می‌کند و انرژی هدر می‌دهد.
سیستم هیدرولیکی قابلیت تنظیم ظریفی دارد و لذا می‌توان آن را در هر سلول برج چند سلولی به طور مستقل تنظیم نمود.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

 

تعمیرات برج خنک کننده برج های خنک کنانواع پکینگ , برج خنک کننده فایبرگلاس , برج خنک کننده

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :