اسکرابر گازهای اسیدی در انواع مختلف با بهترین قیمت

۱۳۹۵/۰۹/۱۷

اسکرابر  گازهای اسیدی چیست: (صنایع ابتکار صنعت ایرانیان.E.S.I).
اسکرابر یکی از تجهیزاتی است که برای تصفیه و خالص سازی گاز پرفشار در مسیر ایستگاه های گاز پر مصرف قرار داده می شود. اساس کار این دستگاه هاجداسازی به یکی از روشهای زیر و یا ترکیبی از این روشها است:
• جداسازی بر اثر نیروی وزن
• جداسازی بر اثربرخوردذرات
• جداسازی بر اثر نیروی گریز از مرکز

 

 

انتخاب متریال مناسب برای اسکرابر گازهای اسیدی:

یکی از سخترین و مهمترین انتخابات متریال مناسب برای ساخت اسکرابر تر(مرطوب) می باشد . مسلۀ آلودگی ،خوردگی ،شستشویی تجهیزات ،فرسایش ،مشکلات دمایی، از جمله مشکلات یک مهندس برای خرید و یا ساخت مدل مرطوب است،که ممکن است این مشکلات دریک زمان رخ بدهد، بنابراین انتخاب درست متریال مناسب بهترین گزینه می باشد.در ادامه به بررسی متریال مناسب برای ساخت  می پردازیم که طراحان و سازندگان بتوانند از بهترین و ارزانترین متریالی که در اختیار دارند اقدام به ساخت نمایند.ما در ابی ایرانیان اماده طراحی و تولید اسکرابر در مدل های مختلف می باشیم .

تولید اسکرابر در مدل های مختلف با مشخصات فنی استاندارد

اسکرابرهای بسترآکنده شامل یک محفظه حاوی لایه هایی از مواد بسته بندی به اشکال مختلف نظیر حلقه ها ی راشینگ، مارپیچ یا فنری،( berl saddles )می باشد که سطح بزرگی برای تماس ذرات-مایع فراهم می کند. این ها و سایر انواع پکینگها در تصویر شماره ۳ نشان داده شده اند. پکینگها توسط نگهدارنده های(اغلب از جنس فایبر گلاس ،تفلون و …) در نزدیکی پایین اسکرابر نگه داشته شده اند. مایع اسکرابری به طور یکنواختی در بالای پکینگها قرار گرفته و از طریق نازل به سمت پایین جریان پیدا می کند. مایع (آب و …)سطح را پوشانده و فیلم نازکی تشکیل می دهد. در طرح حای افقی، جریان گاز به سمت بالای محفظه جریان پیدا می کند (مخالف جریان مایع).
در اسکراب های تر ، جریان گاز برای دنبال کردن یک مسیر مستقیم از طریق پکینگها، که در طول آن بیشتر ذرات معلق تاثیر می گذارد، هدایت می شود. مایعی که بر روی پکینگها است، ذرات معلق را جمع آوری کرده و به در داخل محفظه به سمت زهکشی در پایین برج جریان پیدامی کند. قطره گیرها معمولا در بالا و بعد از پکینگها و موجودی مایع اسکرابر قرار می گیرد. هر نوع مایع اسکرابر و ذرات معلق مرطوب شده که در جریان خروجی گاز قرار می گیرد توسط قطره گیر حذف شده و از طریق مدل بسترآکنده، به زهکشی بازمی گردد. یک مدل بسترآکنده ی معمولی در تصویر شماره ۴ نشان داده شده است.
در یک اسکرابر گازهای اسیدی، تجمع زیاد ذرات معلق ممکن است سطح پکینگها را مسدود کند؛ در نتیجه به محدودیت این دستگاه ها با loadingهای نسبتا کم غبار می انجامد. اتصال به عنوان یک مشکل جدی برای اسکرابرهای بسترآکنده می باشد، زیرا دسترسی به بسته بندی و تمیز کردن آن در مقایسه با سایر طراحی های انواع اسکرابر دشوار است. مدل های بسترآکنده ای موجود هستند که با پلاستیک های نیم دایره با چگالی کم بسته بندی شده اند و آزادانه در بستر بسته بندی حرکت می کنند(پکینگهای رندوم اسپلش ). این اسکرابرها، به دلیل افزایش حرکت مواد بسته بندی کمتر در معرض خطر اتصال قرار دارد. به طور کلی،  بسترآکنده ای به دلیل الزامات زیاد تعمیر و نگهداری برای کنترل ذرات معلق، در مقایسه با اسکرابر ذرات برای اسکرابرهای گاز مناسب تر هستند.

 

 

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

پکینگ ,انواع پکینگ ,پکینگ برج خنک کننده ,برج ابارا ,نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده ,برج خنک کننده مدار بسته ,تولید برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبرگلاس ,قطعات برج خنک کننده  ,تعمیرات برج خنک کننده ,برج خنك كننده  ,طراحی برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,نازل برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاسی ,برج های خنک کن ,انواع برج خنک کن ,برج خنک کن  ,انواع برج خنک کننده  ,برج خنك كن ,برج خنک کننده آب ,برجهای خنک کن ,تولید برج خنک کننده ,خرید برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,تعمیرات برج خنک کننده ,طراحی برج خنک کننده ,انواع برج خنک کن ,قیمت برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاس, پکینگ برج خنک کننده ,برج خنک کن

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :