تولید انواع اسکرابر تر با بالاترین کیفیت

۱۳۹۵/۰۹/۱۷

اسکرابرهای ترچیست :

اسکرابر تر، سیستم های کنترل کننده ذرات گرد و غبار در هوا (ذرات معلق PM) هستند که به تماس مستقیم و غیرقابل بازگشت یک مایع (قطرات، کف یا حباب ها) به ذرات معلق، متکی می باشند. سپس مایع به راحتی، به همراه ذرات گرد و غبار در هوا (ذرات معلق PM) جمع آوری می شود. اسکرابرها با تنظیمات متفاوت زیادی و برای کاربردهای بسیار ویژه طراحی می شوند. اسکرابرهای تر به طور کلی با در نظر گرفتن روشی که برای ایجاد تماس میان مایع و ذرات معلق به کار می رود، برای مثال اسپری، بستر آکنده و صفحه، طبقه بندی می شوند. اسکرابرها اغلب کم انرژی، متوسط یا پر انرژی توصیف می شوند  که در آن انرژی زمانی تعریف می شود که فشار در طول اسکرابر کاهش می یابد. این بخش، به اصول ساده ی عملیاتی، طراحی ها، راندمان جمع آوری، کارایی و هزینه های اسکرابرهای مرطوب، می پردازد.

اسکرابر تر، در مقایسه با سایر سیستم های کنترل کننده ذرات معلق، دارای مزایای مهمی می باشند؛ زیرا می توانند ذرات و مواد قابل اشتعال و همچنین آلاینده های گازی و غبار یا بخار را بدون هیچ خطری جمع آوری کنند. این اسکرابرها همچنین می توانند جریان های داغ گاز را خنک کنند و البته علاوه بر مزایا، دارای یک سری معایب می باشند. برای مثال، اسکرابرها در معرض خطر خردگی و انجماد هستند. به علاوه، استفاده از آن ها ممکن است منجر به مشکلات آلودگی آب و مواد زائد جامد شود. هرچند می توان با یک طراحی مناسب، این معایب را به حداقل رساند یا از وقوع آن ها پیشگیری کرد.

ابی ایرانیان تولید کننده انواع اسکرابر گازهای اسیدی در ایران

برج های اسپری

برج های اسپری، اسکرابرهای تر بسیار ساده و کم انرژی می باشند. در این اسکرابرها، جریان گاز مملو از ذرات برای اولین بار وارد محفظه می شود و در آنجا توسط نازل (دهانه) اسپری با قطرات مایع برخورد می کند. این اسکرابرها، همچنین به عنوان اسکرابرهای اسپری از پیش شکل گرفته شناخته شده اند زیرا مایع پیش از تماس با جریان گاز، به شکل قطرات در می آید. اندازه ی قطرات که توسط نازل های اسپری تولید شده، جهت به حداکثر رساندن تماس ذرات-مایع کنترل و در نتیجه، بهبود جمع آوری اسکرابر تر می شود.

انواع رایج محفظه های اسپری، برج های اسپری و برج های سیکلونیک می باشند. برج های اسپری، محفظه های استوانه ای یا مستطیل شکل هستند که می توان آن ها را به صورت افقی یا عمودی نصب کرد. در برج های عمودی، جریان گاز از طریق محفظه به سمت بالا جریان پیدا کرده و با مجموعه های متفاوتی از نازل های اسپری که قطرات ریز مایع را تولید می کنند، رو به رو می شوند. یک قطره گیر در بالای برج اسپری، قطرات ریز مایع و ذرات معلق مرطوب شده را از جریان خروجی گاز حذف می کند. مایع شستشو و ذرات معلق تر شده نیز از پایین برج به شکل آبکی تخلیه می شود. محفظه های افقی اسپری به همان شکل عمل می کنند، مگر زمانی که گاز به صورت افقی از داخل دستگاه جریان پیدا می کند. یک برج اسپری معمولی در تصویر شماره ۱ نشان داده شده است.

محفظه ی اسپری سیکلونیک مشابه یک برج اسپری با یک تفاوت عمده می باشد. جریان گاز به منظور تولید حرکت سیکلونیک در داخل محفظه وارد می شود. این حرکت منجر به سرعت بالا گاز، جداشدن موثرتر ذرات و قطرات ریز و بهره وری بالاتر مجموعه می شود. ورودی مماس یا turning vanes، از وسایل رایج برای القا یا تحریک حرکت سیکلونیک هستند.تصویر شماره ۲ نمونه ای از یک محفظه ی اسپری سیکلونیک را فراهم می کند

 

 

 

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

پکینگ ,انواع پکینگ ,پکینگ برج خنک کننده ,برج ابارا ,نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده ,برج خنک کننده مدار بسته ,تولید برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبرگلاس ,قطعات برج خنک کننده  ,تعمیرات برج خنک کننده ,برج خنك كننده  ,طراحی برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,نازل برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاسی ,برج های خنک کن ,انواع برج خنک کن ,برج خنک کن  ,انواع برج خنک کننده  ,برج خنك كن ,برج خنک کننده آب ,برجهای خنک کن ,تولید برج خنک کننده ,خرید برج خنک کننده ,برج خنک کننده ,تعمیرات برج خنک کننده ,طراحی برج خنک کننده ,انواع برج خنک کن ,قیمت برج خنک کننده ,برج خنک کننده فایبر گلاس, پکینگ برج خنک کننده ,برج خنک کن

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :